Yabancı Uyruklu Şirket Türkiye İrtibat Bürosu

Yabancı Uyruklu Şirket Türkiye İrtibat Bürosu

Yabancı uyruklu şirketleri Türkiye’de irtibat bürosu açabilirler.

Ticari faaliyet dışında haberleşme, ağırlama, irtibat sağlama, yatırım yapılacak ülkede pazar araştırmasının yapılması, yatırım yapılacak ülkedeki iş olanaklarının yakından takip etmek ve bu konuda merkez firmaya bilgi vermek gibi sosyal, kültürel ve iktisadi amaçlarla yurtdışındaki yerleşik kişi ve kuruluşlar tarafından açılan bürolardır.

İrtibat bürolarının, yabancı sermaye mevzuatına göre ticari faaliyette bulunmaları yasak olduğundan bu büroların iktisadi yapıları yakından takip edilmektedir.

4M Danışmanlık, Yabancı uyruklu şirketlerin Türkiye’de açmak istedikleri irtibat büroları ve şubeleri için işlemlerin her aşamasında hizmet sunar.

4M Danışmanlık, %30’dan fazlası 8-18 yıl arası çalışan 70’den fazla nitelikli personeli ile 1991’den itibaren 10.000’den fazla müşterisine hizmet sunmuş kurumsal bir danışmanlık şirketidir.

4M ile çalışmıyor olsanız dahi, aramak ve sormaktan çekinmeyiniz.

 1. İRTİBAT BÜROSU AÇMA ŞARTLARI:
  Ekonomi Bakanlığı, yabancı ülke kanunlarına göre kurulmuş şirketlere, Türkiye’de ticari faaliyette bulunmamak kaydıyla irtibat bürosu açma izni vermeye ve izin süresini uzatmaya yetkilidir.

  Türkiye’de irtibat bürosu açılabilmesi için gerekli şartlar:
  1. Şirket Statüsünde olmak: Türkiye’de irtibat bürosu açmak isteyen şahısların yabancı ülke kanunlarına göre kurulmuş olması ve kurulan tüzel kişiliğin şirket statüsüne sahip olması gerekmektedir.
  2. Ticari faaliyette bulunmamak: Türkiye’de açılacak irtibat bürosunun Türkiye’de ticari faaliyette bulunmaması gerekmektedir
 2. İrtibat Bürolarının Türkiye’de Faaliyet Süresi
  İrtibat bürosu faaliyet süresi 3 yıldır. İrtibat bürosunun süre uzatımında, geçmiş yıl faaliyetleri ile geleceğe yönelik plan ve hedefleri dikkate alınarak, her defasında azami 3 yıl süre uzatımı verilebilir.
 3. Kâr Transferi:
  Türkiye’de açılan irtibat bürolarının gelir getirici herhangi bir faaliyette bulunmadığından kâr transferi talep etmeleri de mümkün değildir
 4. İrtibat Bürosunun Şirket Veya Şube Haline Getirilmesi
  İrtibat bürosunun azami 3 yıllık süresi sonunda, irtibat bürosu şirket veya şube haline getirebilmektedir. 4M Danışmanlık bu işlemlerle ilgili müşteri taleplerine profesyonel hizmet veren bir şirkettir.

FORMU DOLDURUN

SİZİ ARAYALIM

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Videolar