İkamet izni 4M hizmetleri

İkamet izni 4M hizmetleri

İkamet izinleri yabancının Türkiye’de kayıtlı bilgilerine, yabancıların Türkiye’ye geliş amaçlarına, uyruklarına, ikili anlaşmalara göre değerlendirilerek verilmektedir.

İkamet izin süreleri Türkiye’ye giriş ve çıkışlarda uygulanan yasalara, yabancının ülkesi ile yapılan ikili anlaşmalara göre uygulanmakta, süreler kısa veya uzun olabilmektedir.

Yabancıların ikamet izin kullanımı ve resmi yükümlülüklerini zamanında yerine getirmeleri, ikamet izin süre uzatılmasında, yeni ikamet izni almalarında etkili olmaktadır.

Bilgilendirme ve işlemleri başlatma

 1. 4M Danışmanlık uzmanları, yabancının pasaportu, varsa ikamet izni, Türkiye’ye geliş amacını, inceler. Yasalara ve yabancının uyruğuna göre tüm haklarını bildirir.
 2. İkamet izin başvuru için gerekli bilgi ve belgeleri yazılı olarak yabancıya gönderir.
 3. Yabancının teslim ettiği evrak ve bilgilere uygun olarak başvuru dosyasını hazırlar.
 4. Göç İdaresi yabancının evraklarını değerlendirirken sadece yabancı ile görüşme yapar.  4m uzmanları yabancının her belgesi Türkiye’de kalış sebebine bağlı yabancıyı bilgilendirir.
 5. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü düzenlediği ikamet izni kartını, yabancının adresine gönderir. Yabancı ikamet izin kartını almak için verdiği adreste bulunmalıdır.
  Yabancı başvuru aşamasında bizzat bulunmalıdır. Düzenlenen ikamet izni kurum tarafından yabancının ikamet ettiği adrese gönderilir. Bu süreçte yabancı ikamet ettiği adreste bulunarak teslim almalıdır.
 6. İkamet izin kartının üzerine verildiği tarih ve süresi yazılıdır. İkamet izin süresi sona ermeden önceki 60 gün içerisinde uzatma başvurusu yapılması zorunludur. Aksi halde yabancı personel yurtdışına çıkmak zorunda kalacaktır. 4M Danışmanlık bu aşamaları takip ederek yabancıyı zamanında bilgilendirir.
 7. İkamet izni kullanım süresi içinde ikamet izni adres ve medeni hal değişikliğinin olması halinde bu değişikliklerin kuruma zamanında bildirilmesi yasal yükümlülüktür.
  Bilgilendirme ve işlemleri tam zamanında başlatma:
 8. 4M Danışmanlık, yabancıya ikamet izinli olarak kaldığı sürece, tüm süreçleri ve yapılması gerekenleri içeren bir izin kullanım kılavuzu verir.
  Yabancı için yapılması gereken tüm işlemleri zamanında bildirir. Talep halinde dosyasını hazırlar ve tam zamanında işlemleri başlattır ve sonlandırır.

4M ile çalışmıyor olsanız dahi aramaktan çekinmeyiniz. 

4M Danışmanlık, %30’dan fazlası 8-20 yıl arası çalışan 70’den fazla nitelikli personeli ile 1991’den itibaren 10.000’den fazla müşterisine etik kuralları ile hizmet sunmuş kurumsal bir danışmanlık şirketidir.

Çalışma izinleri hakkında detaylı bilgi için (212) 573 0101 veya (312) 550 5050 telefonlardan 4M uzmanları ile görüşmeden karar vermeyiniz.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayınız >  YABANCILARIN İKAMET İZİNLERİ 

FORMU DOLDURUN

SİZİ ARAYALIM

Sayın Himmet Öztürk; Teşekkür ederiz.
Uzmanlarımız sizinle temasa geçecektir.


Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Videolar